Domaćinstvo prima goste od aprila do novembra.
Noćenje
Broj ležajeva 6
Kupatilo: zajedničko za sve sobe.
Hrana
Gosti mogu očekivati isključivo domaću hranu koja se uzgaja u njihovoj bašti. Ne postoji jelovnik već gost sam odlučuje da li želi vegeterijansku hranu ili ne.
Ruralne aktivnosti
April: počinju pripremni radovi oko sjetve, sređivanje imanja koje se prostire na 100 ha, orezivanje voća, čišćenje ribnjaka za novu mlađ, itd.
Maj: oranje, frezanje, sadnja krompira, kukuruza, kupus, luk… poslovi oko životinja, navrtanje vode na jaz radi navodnjavanja.
Jun: berba pečurki, sušenje pečurki, poslovi oko životinja, berba ljekovitog bilja.
Jul: berba ljekovitog bilja, kosidba, poslovi oko životinja.
Avgust: kosidba, berba borovnice, berba šumskih plodova (maline,kupine).
Septembar: berba pečurki, spremanje drva za zimu, cijepanje, spremanje zimnice, spremanje džemova i sokova.
Druge usluge
Transferi za goste: DA
Degustacija proizvoda: DA
Kulinarski časovi – učestvovanje u pripremi jela: DA
Jahanje konja: DA
Kampovanje: DA
Organizacija izleta: DA
Rekviziti za djecu: DA
Posebni uslovi
Internet: NE
TV: DA
Posteljina i peškiri: DA
Moguće dovesti kućne ljubimce: DA
Mašina za veš na raspolaganju gostima: DA
Strani jezici u upotrebi u domaćinstvu: Engleski i ruski
Porodicu Đeković čini deset članova domaćinstva, djed Boško i baba Vinka, sin Aleksandar sa suprugom Biljanom i troje djece: Sofijom, Katarinom i Ilijom i mlađi sin Draško sa suprugom Snežanom i djecom Dunjom i Dušanom. Đekovići su iz Rudog Brda, planinskog zaseoka koji se nalazi na desetom kilometru od Andrijevice u pravcu Kolašina, na 1400 mnv. U staroj porodičnoj kući Đekovića u Rudom Brdu stigla je i šesta generacija nasljednika koji će kako se nadaju nastaviti da čuvaju i održavaju kuću i imanje kao i njihovi prethodnici. Iako stalno nastanjeni na periferiji Andrijevice, veći dio ljeta provode na selu, gdje čeka mnogo seoskih poslova, od sadnje vrta u kom se mogu naći skoro sve kulture koje u tom kraju uspijevaju. Pa tako kada dođe jesen i vrijeme zimnica vrijedne ruke babe Vinke trebaju u prodavnici samo “so”. Poslije proljećnih radova u vrtu nastupa, kako se u tom kraju kaže trijebljenje borovnjaka, radi boljeg roda i lakše berbe borovnice, što je i jedno od osnovnih izvora prihoda, osim borovnice zastupljena je berba pečurki (vrganj, lisičarka, smrčak su Najtraženiji a ima i još mnogo jestivih koje se najviše koriste za pripremanje hrane u domaćinstvu) i šumskih plodova. Ovdje se još može i vidjeti skoro zamrlo ručno košenje livada i naravno plastidba. Domaćini pored navedenog drže i svinje, kokoške, tovne ćurke, tovne piliće, imaju mali ribnjak. Obzirom na to da sinovi sa porodicama žive i rade u Budvi najveći dio tih poslova pada na leđa njihovih roditelja. U ovom kraju žive vrijedni i radni ljudi i dobri domaćini kojima je Bog podario zlatne ruke, osmijeh na licu i prirodu od koje mogu da žive.
Domaćinstvo Đekovića se nalazi u podnožju planinskog masiva Komovi. Kroz samo imanje prolazi označena biciklistička staza. U blizini imanja je takođe označena biciklistička i pješačka staza Komovi-Bjelasica. Na nekih 1 km od imanja sa najvišeg vrha su organizovani paraglajding skokovi od strane paraglajding saveza CG. Planinskim makadamskim putevima, nekim terenskim vozilom može se stići od imanja do Jelovice za nekih 1h vremena vožnje isto tako i do Zekove Glave na Bjelasici, 1,30h do Biogradskog jezera, na oko 10 km od imanja je rijeka Ljubaštica, koja nastaje od većeg broja pritoka sa podkomovskih izvora zanimljiva po tome što po nekim istraživanjima u pijesku rijeke ima zlata (iz knjige “život na Komovima” Bogdan Labović) itd. U blizini imanja na nekih 5km se nalazi i selo Kralje u kojem se nalazi i zavičajni muzej kao i crkva Vaznesenja Gospodnjeg. Kao zanimljivost o najranijim tragovima naseljavanja ovih krajeva u blizini imanja postoje ostaci Macurskog groblja i Macurskih kućišta.